Fırsat Eşitliği Politikamız

ik

AMAÇ ve KAPSAM 
Bu politika, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. (TSKB GD A.Ş.)’nin fırsat eşitliği uygulamalarına ilişkin sorumluluk ve prensiplerini belirler. TSKB GD. A.Ş.’nin Genel Müdürlük ve Şubelerindeki tüm çalışanları ve faaliyetlerini kapsar. 

TANIMLAR 
Fırsat eşitliği, insanları görünür olan ya da olmayan gerekçelerle ayırmaksızın, toplumun her alanında adil ve önyargısız bir ortam sunmayı sağlayan, çeşitliliği teşvik eden, aynı zamanda geçmişte olmuş ya da gelecekte meydana gelebilecek her türlü haksızlığı önlemek ve ayrımcılığın önüne geçmek için uygulanan kapsayıcı bir unsurdur.

İLKE VE ESASLAR 
TSKB GD A.Ş. insan haklarına saygılıdır ve tüm çalışanlarına karşı eşitlik ilkesini gözetir. 
Tüm insan kaynakları uygulamalarında; işe alım süreci kapsamında verilen ilanların içeriğinde, mülakatlarda ve çalışan seçim sürecinde, performans ölçme ve değerlendirmede, kariyer planlamasında, terfi sisteminde, çalışanlara sunulan eğitim-gelişim programlarında ve uygulanan ücret politikasında fırsat eşitliği sunar. 
Cinsiyet, din, mezhep, ırk, medeni hal, siyasal düşünce, engellilik durumu, sosyal sınıf farkı, felsefi inanç ve benzeri görünür olan ya da olmayan sebeplere dayalı ayrım yapmaz, çeşitlilik ve kapsayıcılık ilkesine dayalı bir çalışma ortamı sağlar. 
Kadınların yönetim kademelerinde karar vericiler olarak yer almalarını ve yönetimdeki kadın-erkek dengesini sürekli olarak gözetir. 
Yüksek performans kültürünü benimseyerek eğitim ve sürekli geri bildirim yoluyla çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerini destekler. 
Çeşitli eğitimler ve sosyal sorumluluk projeleri ile fırsat eşitliği ilkesini her bir çalışanının benimsemesi için çalışır. 
TSKB GD A.Ş. Fırsat Eşitliği Politikası maddelerinin iş ortaklarına yayılması için çalışır. 
TSKB GD A.Ş. Fırsat Eşitliği Politikası’nda yer alan her bir maddenin takibinden İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve departman yöneticileri sorumludur. 

YÜRÜRLÜK 
Bu politika, Yönetim Kurulu tarafından onaylandığı tarihte yürürlüğe girer.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.