Hizmetlerimiz

Gayrimenkul Değerleme

Doğru değerin tespiti, alıcı ve satıcının çıkarlarının en uygun noktada buluşmasının yanı sıra mali tabloların gerçeği yansıtmasından yatırımcıların rasyonel kararlar vermesine kadar birçok noktada kritik önem taşıyor.

Teminat Değerleme

Bankalara, finansal kiralama şirketlerine, bayilik veren özel şirketlere, pazar değeri ve kira değeri tespitine yönelik Teminat Değerleme hizmeti sunuyoruz.

Makine - Ekipman, Gemi ve Diğer Maddi Duran Varlık Değerlemesi

Makine-Ekipman, Tesis, Gemi ve Diğer Maddi Duran Varlık sınıflarının değerlemesinde, yetkin ve uzman kadromuzla, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın deneyimi ve bilgi birikiminden kaynaklanan uzmanlığımız ile hizmet sunuyoruz.

En Verimli ve En İyi Kullanım Analizi

Gayrimenkullerinizin, yasal, fiziksel, finansal özellikleri ve piyasa araştırmaları doğrultusunda en verimli ve en iyi kullanımına ilişkin kapsamlı raporlarla proje geliştirme sürecinize destek oluyoruz.

Fizibilite Analizi

Gayrimenkulunüzün maliyet ve değer açısından beklentilerinizi karşılaması, sürdürülebilir olması ve yatırımın yapılabilirliğinin ölçülmesi, değişken piyasa koşulları karşısında büyük önem taşıyor.

Pazar Araştırması ve Sektör Analizi

Yatırımın yer alacağı pazarın demografik ve ekonomik özellikleri, konut, ofis gibi gayrimenkul türlerine yönelik arz ve talep analizi, pazardaki olası değişimler ve beklentiler, rakip analizi gibi bilgileri içeren pazar araştırmalarımızla yatırım kararlarınıza yön veriyoruz.

İhale Danışmanlığı ve Süreç Yönetimi

İhaleye en fazla konu olan sektörlerden biri olan gayrimenkul alanındaki deneyimimizi, mali ve finansal analizlerle destekleyerek büyük yatırım kararları almanızda danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı

Günümüzün ve geleceğin en önemli konularından biri olan Kentsel Dönüşüm kapsamında, pazar değeri ve şerefiye tespitleri uzman kadromuz tarafından titizlikle yapılıyor ve birden çok tarafı olan bu sürecin, daha hızlı bir şekilde çözümlenmesine olanak sağlıyoruz.

İnşaat İlerleme ve Yatırım İzleme Danışmanlığı

Proje geliştirme, inşa ve yenileme gibi nedenlerle talep edilen kredilerin finansmanında fiziksel ilerlemenin çalışma takvimine uygunluğu ve yapılan ödemelerin belirli aralıklarla izlenmesi, olası risklerin önüne geçilmesini sağlar.

Konsept Geliştirme Danışmanlığı

Gayrimenkul projelerinin şekillendirilmesinde, konsepte ilişkin önerilerimizi detaylı sektör analizi, arz-talep incelemesi ve pazar araştırmalarıyla oluşan talep eğrisiyle sunarak, proje geliştirme sürecine katkı sağlıyoruz.

Değerleme Raporunun Gözden Geçirilmesi

Değerleme raporunun gözden geçirilmesiyle diğer gayrimenkul değerleme firmaları tarafından hazırlanan raporların içerdiği bilgiler ile sonuçlarının uyumlu olup olmadığı tespit edilir. Bu hizmetle  değerleme raporunun uygun ve doğru bir şekilde hazırlandığının teyidiyle ilgili profesyonel destek veriyoruz.

Yeşil Değerleme

2012 yılıyla birlikte Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ‘Yeşil Bina’ yatırımları için değerleme ve danışmanlık hizmeti vermeye başlayan TSKB Gayrimenkul Değerleme, kadrosunda yeşil binalar konusunda bilgili ve yeşil bina değerlendirmesinde yetkinliği olan, LEED Green Associate sertifikalı çalışanlara sahiptir. 

Yabancıların Alım İşlemleri ve Vatandaşlık Hakkı İçin Gayrimenkul Değerleme

‘’Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’’ ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) tarafından 15.02.2019 tarihinde “Yabancıların Taşınmaz Ediniminde Değerleme Raporu Aranılması Hakkında” yayımlanan genelge doğrultusunda yabancıların alım işlemleri ve vatandaşlık hakkı için gerekli olan gayrimenkul değerleme raporlarının hazırlanmasında destek veriyoruz. Gayrimenkullerinizin yasal, ekonomik ve fiziksel durumunu, getiri potansiyellerini dikkate alarak bağımsız ve tarafsız bir şekilde, uluslararası standartlar ile mevcut yasa ve yönetmelikler çerçevesinde değerlendiriyoruz.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.