Finansın Kalbinde 450 Bin m2 Ofis, 12 Bin Konut

04_20 10 tskbgd @ vatan 06

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, Batı Ataşehir'in konut alanı olarak gelişiminin 2007 itibarıyla başladığını belirterek, şunları söyledi: "İFM sadece konut gelişimini etkilemekle kalmadı. Bölgede ofis projeleri de zamanla yükselmeye başladı. Bugün artık  Ataşehir'i de ofis bölgeleri içinde sayabilecek stoğa ulaştı. Ümraniye, Atakent, Şerifali ve Sancaktepe de İFM projesi ile etkilenen alanlar içinde sayılabilir. Bu bölgelerdeki gelişim ileride İFM sınırları içinde çalışacaklar için konut alanlarını oluşturmak amacını taşıyor." İFM ve bölgede yaşanan gelişmelerin fiyatlara yansımasını da anlatan Maya, "Doğu Ataşehir'deki konut fiyatlarının son 1 yılda yüzde 25 seviyelerine kadar çıktığını, Batı Alaşehir'de ise bu artış oranın yüzde 20'lere kadar ulaştığını söylemek mümkün... Aynı şekilde Ümraniye, Atakent ve Armağanevler bölgelerinde 3 yıldaki satış fiyat artışları yüzde 50 seviyelerine geldi" dedi.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.