En Hızlısı Esenyurt

haberturk

TSKB Gayrimenkul Değerleme, markalı konutların 6 aylık değerlendirme raporunu yayınladı. Rapora göre, İstanbul'daki konut yatınmlarında en hızlı geri dönüş Esenyurt-Beylİkdüzü bölgesinde görüldü. Söz konusu bölgede konutların kendisini geri ödeme süresi 19.3 yıl olarak hesaplandı. Amortisman süresinin en yavaş olduğu yerler 34.4 yıl İle Kadıköy İlçesinde yer aldı. İstanbul'un ortalama geri dönüş süresi  24.7 yıl olarak hesaplanırken, Esenyurt ortalamanın üstünde, Kadıköy gerisinde kaldı. Sonuçları değerlendiren TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, "Amorti etme süresinde, kira değerinin satış değerine kıyasla daha düşük olduğu bölgelerde bu süre uzuyor. Bağdat Caddesi gibi yerlerde konutların satış fiyatları oldukça yüksek İken, kira değerlerinde bu denli yüksekliği göremiyoruz. Bu nedenle de amorti etme süreleri uzun çıkıyor.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.