Yavuz Sultan Selim Fiyatları Dörde Katladı

08_30 08 Akşam

Yavuz Sultan Selim Köprüsü çevresindeki yerleşim yerlerine değer katıyor. Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz ve Çekmeköy'de emlak fiyatlarının 3-4 kat yükseldiği belirtiliyor. İstanbul Boğazı'nın üçüncü gerdanlığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu ile İstanbul Yeni Havalimanı gibi büyük projeler, çevresinde zaten varolan yerleşim birimlerine değer katıyor. TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, köprü inşaatının başlaması, hatta güzergahının açıklanmasıyla birlikte Avrupa yakasında Halkalı-Başakşehir-Arnavutköy-Kayabaşı aksıyla Zekeriyaköy'de, Anadolu yakasında ise özellikle Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe bölgelerinde konut piyasasında hareketlilik yaşandığını ifade etti. Üçüncü köprünün en çok değer artışı sağladığı bölgelerin Arnavutköy Karaburun, Beykoz Riva, Sarıyer Uskumruköy ve Çekmeköy Nişantepe olduğunu vurgulayan Maya, söz konusu bölgelerde yaklaşık 3-4 kata varan artışlar yaşandığını bildirdi.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.