Konutta Yatırımdan Oturuma Geçiş Var

Konutta-Yatırımdan-Oturuma-Geçiş-Var

Türkiye'de son 10 yılda hızlı bir büyüme gösteren gayrimenkul sektöründe son dönemde trendlerde değişim yaşanıyor. Eskinin yüzde 50-60'lara varan kâr marjları artık yok. Bu durum ise yatırım amaçlı konut alımını azaltıyor. TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, "Alımlarda yatırım amaçlıdan oturum amaçlıya doğru bir geçiş yaşanıyor" diyor. Gayrimenkul sektörü Türkiye'de her dönem güvenli limandır. Ancak son 10 yılda birbiri ardına lüks projelerin sunulduğu gayrimenkul pazarında dinamikler de değişmeye başladı. Eskiden inşaat başlarken konut alımı yapan bir yatırımcı inşaat tamamlandığında yüzde 50-60'Iara varan kâr elde ederdi. Ancak şimdi durum değişti ve eski kâr marjları kalmadı. Kârlılığın azalması, gayrimenkul fiyatlarının çok yükselmesi, yatırımcıların eğilimlerine de yansıyor.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.