Çin’le İstanbul’un Taşı Toprağı Altın

09_12 07 tskbgd @ milliyet 07

İstanbul'un son yıllarda dünya metropolleri arasındaki yerini perçinlemeye devam ettiğini belirten TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, dünya trendi olarak 'şehir markalaşmasında' İstanbul'unda yerini aldığını dile getirdi. Maya, "İstanbul genelindeki son bir yıllık fiyat artışlarına baktığımızda Nisan 2016 itibariyla TCMB konut istatistiğine göre artış oranı yüzde 18,73. Bu artışta mutlaka ki esas belirleyicinin arz talep dengesindeki devamlılığın olduğunu düşünüyorum. Demografik ve sosyo ekonomik verilerimiz konuta olan talebin canlılığını ayakta tutuyor. İstanbul'da devam eden projeler, kentsel dönüşüm çalışmaları ve yerel müteahhit bazında yapılan inşaat çalışmaları halen canlı şekilde devam ediyor. Diğer taraftan inşaat maliyetleri ve arsa değerlerindeki artışlar da konut fiyatını artırıyor" diye konuştu.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.